CSS65A-28
DigiKeys produktnummer
285-2841-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSS65A-28
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 28V 65W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 28V 90-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSS65A-28 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
0.89
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
0°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Fjärranalys, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,20" (101,6 x 50,8 x 30,5mm)
Spänning - utspänning 1
28V
Godkännande myndighet
CE
Ström - Utgång 1
2.33 A