CSS150-48
DigiKeys produktnummer
285-1977-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSS150-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 100W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 90-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSS150-48 Modeller
Kategori
Tillämpningar
Medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
0.89
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
0°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Egenskaper
Kan användas med DC-ingång, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,30" (127,0 x 76,2 x 33,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
48V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
2.1 A