CCG6-12-05SF
DigiKeys produktnummer
285-CCG6-12-05SF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCG6-12-05SF
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 6W
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 1,2A 4,5V - 18V Ingång
EDA-/CAD-modeller
CCG6-12-05SF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Justerbar utspänning, fjärr av/på, OCP
Arbetstemperatur
-40°C-95°C (med nedstämpling)
Effektivitet
86%
Antal utgångar
1
Spänning - ingång (min)
4,5V
Storlek/dimension
L 0,75" x B 0,49" x H 0,45" (19,0 x 12,4 x 11,5mm)
Spänning - ingång (max)
18V
Ström - utgång (max)
1,2A
Standardnummer
Effekt (Watt)
6 W