CCG30-48-05S
DigiKeys produktnummer
285-CCG30-48-05S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCG30-48-05S
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 30W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 6A 18V - 76V Ingång
EDA-/CAD-modeller
CCG30-48-05S Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Justerbar utspänning, fjärr av/på, OCP
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Effektivitet
90%
Antal utgångar
1
Spänning - ingång (min)
18V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,39" (25,4 x 25,4 x 9,9mm)
Spänning - ingång (max)
76V
Ström - utgång (max)
6A
Standardnummer
Effekt (Watt)
30 W