CCG30-24-12D
DigiKeys produktnummer
285-CCG30-24-12D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCG30-24-12D
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 1,25A, 1,25A 9V - 36V Ingång
EDA-/CAD-modeller
CCG30-24-12D Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
2
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,39" (25,4 x 25,4 x 9,9mm)
Spänning - ingång (max)
36V
IEC, UL, CSA, EN, CE, UKCA
Spänning - utspänning 2
-12V
Standardnummer
Ström - utgång (max)
1,25A, 1,25A
Basproduktens nummer
Effekt (Watt)
30 W