CCG1R5-12-15DF
DigiKeys produktnummer
285-CCG1R5-12-15DF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCG1R5-12-15DF
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 1.5W
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 50mA, 50mA 4,5V - 18V Ingång
EDA-/CAD-modeller
CCG1R5-12-15DF Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
1.5 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Effektivitet
78%
Antal utgångar
2
Spänning - ingång (min)
4,5V
Spänning - ingång (max)
18V
Storlek/dimension
L 0,62" x B 0,41" x H 0,45" (15,7 x 10,4 x 11,5mm)
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 2
-15V
Ström - utgång (max)
50mA, 50mA