CCG15-24-15D
DigiKeys produktnummer
285-CCG15-24-15D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCG15-24-15D
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 500mA, 500mA 9V - 36V Ingång
EDA-/CAD-modeller
CCG15-24-15D Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Effektivitet
90%
Antal utgångar
2
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,39" (25,4 x 25,4 x 9,9mm)
Spänning - ingång (max)
36V
IEC, UL, CSA, EN, CE, UKCA
Spänning - utspänning 2
-15V
Standardnummer
Ström - utgång (max)
500mA, 500mA
Basproduktens nummer
Effekt (Watt)
15 W