CCG152412S
CCG152412S
TDK-Lambda CCG Series
CCG15-24-12S
DigiKeys produktnummer
285-CCG15-24-12S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCG15-24-12S
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 15W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 1,3A 9V - 36V Ingång
EDA-/CAD-modeller
CCG15-24-12S Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Justerbar utspänning, fjärr av/på, OCP
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Effektivitet
0.88
Antal utgångar
1
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,39" (25,4 x 25,4 x 9,9mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Ström - utgång (max)
1,3A
Standardnummer
Effekt (Watt)
15 W