CCG15-24-03S
DigiKeys produktnummer
285-CCG15-24-03S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCG15-24-03S
Beskrivning
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 3,3V 4A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CCG15-24-03S Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Justerbar utspänning, fjärr av/på, OCP
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
85%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,39" (25,4 x 25,4 x 9,9mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
IEC, UL, CSA, EN, CE, UKCA
Ström - utgång (max)
4A
Standardnummer
Effekt (Watt)
15 W