CCG10-24-12DF
DigiKeys produktnummer
285-CCG10-24-12DF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCG10-24-12DF
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 10.08W
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 420mA, 420mA 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CCG10-24-12DF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 0,75" x B 0,49" x H 0,45" (19,0 x 12,4 x 11,5mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 2
-12V
Godkännande myndighet
IEC, UL, CSA, EN, CE, UKCA
Ström - utgång (max)
420mA, 420mA