YFF18PH0J106MT00HE
DigiKeys produktnummer
445-YFF18PH0J106MT00HETR-ND - Remsa och spole (TR)
445-YFF18PH0J106MT00HECT-ND - Remsbit (CT)
445-YFF18PH0J106MT00HEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
YFF18PH0J106MT00HE
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 10UF 20% 6.3V 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Genomföringskondensator 6,3V 4 A 10mOhm 0603 (metrisk 1608), 4 PC-öron
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
YFF18PH0J106MT00HE Modeller
Kategori
Ström
4 A
Tillverkare
TDK
DC-resistans (DCR) (max)
10mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Införingsförlust
40dB vid 90kHz-1,8GHz
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608), 4 PC-öron
Kapacitans
10 µF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±20%
Höjd (max)
0,043" (1,10mm)
Spänning - märkt
6,3V