VLS6045EX-1R0N-H
DigiKeys produktnummer
445-180933-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-180933-1-ND - Remsbit (CT)
445-180933-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VLS6045EX-1R0N-H
Beskrivning
FIXED IND 1UH 6A 12 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 6 A 12mOhm Icke standard
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VLS6045EX-1R0N-H Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
12A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
12mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,236" (6,30 x 6,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,177" (4,50mm)