NLCV32T-6R8M-PFR
DigiKeys produktnummer
445-3653-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-3653-1-ND - Remsbit (CT)
445-3653-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NLCV32T-6R8M-PFR
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 700MA 348 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 700 mA Max. 348mOhm 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NLCV32T-6R8M-PFR Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 348mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
15 vid 7,96MHz
Serie
Frekvens - självresonant
38MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Föråldrad
Induktansfrekvens - test
7.96 MHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1210
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,094" (2,40mm)