NLCV32T-4R7M-PFR
DigiKeys produktnummer
445-3652-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-3652-1-ND - Remsbit (CT)
445-3652-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NLCV32T-4R7M-PFR
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 900MA 240 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 900 mA Max. 240mOhm 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NLCV32T-4R7M-PFR Modeller
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 240mOhm
Tillv.
Q @ Frekv
15 vid 7,96MHz
Serie
Frekvens - självresonant
46MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Föråldrad
Induktansfrekvens - test
7.96 MHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1210
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,094" (2,40mm)