MPZ1608S300ATAH0
DigiKeys produktnummer
445-MPZ1608S300ATAH0TR-ND - Remsa och spole (TR)
445-MPZ1608S300ATAH0CT-ND - Remsbit (CT)
445-MPZ1608S300ATAH0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPZ1608S300ATAH0
Beskrivning
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Detaljerad beskrivning
30 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 5A 10mOhm
EDA-/CAD-modeller
MPZ1608S300ATAH0 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
5A
DC-resistans (DCR) (max)
10mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Höjd (max)
0,030" (0,75mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
30 Ohms @ 100 MHz