MPZ1005S121CTD25
DigiKeys produktnummer
445-172878-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-172878-1-ND - Remsbit (CT)
445-172878-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPZ1005S121CTD25
Beskrivning
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 1,2A 90mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
1,2A
Tillverkare
TDK
DC-resistans (DCR) (max)
90mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Filtertyp
Kraftledning
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,022" (0,55mm)
Impedans @ frekvens
120 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)