MMZ1608Y152BTA00
DigiKeys produktnummer
445-MMZ1608Y152BTA00TR-ND - Remsa och spole (TR)
445-MMZ1608Y152BTA00CT-ND - Remsbit (CT)
445-MMZ1608Y152BTA00DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMZ1608Y152BTA00
Beskrivning
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
Detaljerad beskrivning
1.5 kOhms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 300mA 600mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMZ1608Y152BTA00 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
300mA
DC-resistans (DCR) (max)
600mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
1.5 kOhms @ 100 MHz