MMZ1608A182BTD25
DigiKeys produktnummer
445-MMZ1608A182BTD25TR-ND - Remsa och spole (TR)
445-MMZ1608A182BTD25CT-ND - Remsbit (CT)
445-MMZ1608A182BTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMZ1608A182BTD25
Beskrivning
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.8 kOhms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 200mA 800mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
200mA
Tillverkare
TDK
DC-resistans (DCR) (max)
800mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Filtertyp
Signalledning
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Impedans @ frekvens
1.8 kOhms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)