LTF4022T-5R6N-D har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Bourns Inc.
I lager: 3 994
Datablad
Similar
Bourns Inc.
I lager: 110
Datablad
5.6 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.6 A Max. 110mOhm 2-SMD
LTF4022T-5R6N-D
DigiKeys produktnummer
445-16213-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LTF4022T-5R6N-D
Beskrivning
FIXED IND 5.6UH 1.6A 110 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
LTF4022T-5R6N-D Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
1,2A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 110mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
2-SMD
Tolerans
±30%
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,157" (5,50 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,087" (2,20mm)