FK28X7R2A222KN000 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TDK
I lager: 994
Datablad
Similar
TDK
I lager: 0
Datablad
I lager: 2 019
I lager: 20
I lager: 500
I lager: 768
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Direkt
KEMET
2200 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FK28X7R2A222KN000
DigiKeys produktnummer
445-FK28X7R2A222KN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK28X7R2A222KN000
Beskrivning
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FK28X7R2A222KN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)