FK28C0G2E471JN000
DigiKeys produktnummer
445-FK28C0G2E471JN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK28C0G2E471JN000
Beskrivning
CAP CER 470PF 250V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FK28C0G2E471JN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)