FK26X7R2J153KN000
DigiKeys produktnummer
445-FK26X7R2J153KN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK26X7R2J153KN000
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 630V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FK26X7R2J153KN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)