FK26X7R2A224KN000
DigiKeys produktnummer
445-FK26X7R2A224KN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK26X7R2A224KN000
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FK26X7R2A224KN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)