FK26C0G2A682JN000
DigiKeys produktnummer
445-FK26C0G2A682JN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK26C0G2A682JN000
Beskrivning
CAP CER 6800PF 100V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6800 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FK26C0G2A682JN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)