FK24X7R1H224KN000
DigiKeys produktnummer
445-FK24X7R1H224KN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK24X7R1H224KN000
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FK24X7R1H224KN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,177" (5,50 x 4,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)