FK24C0G2A472JN000 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 0
Datablad
Similar
TDK
I lager: 498
Datablad
Similar
I lager: 83
I lager: 460
I lager: 522
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
KEMET
KEMET
I lager: 154
4700 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
FK24C0G2A472JN000
DigiKeys produktnummer
445-FK24C0G2A472JN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK24C0G2A472JN000
Beskrivning
CAP CER 4700PF 100V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FK24C0G2A472JN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,177" (5,50 x 4,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)