FK24C0G2A392JN000
DigiKeys produktnummer
445-FK24C0G2A392J-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK24C0G2A392JN000
Beskrivning
CAP CER 3900PF 100V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3900 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FK24C0G2A392JN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,177" (5,50 x 4,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)