FK22X7R2J104KN000
DigiKeys produktnummer
445-FK22X7R2J104KN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK22X7R2J104KN000
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 630V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FK22X7R2J104KN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,157" (7,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)