FK20X7R2E104KN000 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 0
Datablad
Direkt
TDK
I lager: 12 729
Datablad
Similar
I lager: 495
Similar
I lager: 200
Murata Electronics
Murata Electronics
0.1 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FK20X7R2E104KN000
DigiKeys produktnummer
445-FK20X7R2E104KN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK20X7R2E104KN000
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 250V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FK20X7R2E104KN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,157" (5,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)