FK20X5R0J107MR006 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TDK
I lager: 1 862
Datablad
100 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R Radial
FK20X5R0J107MR006
DigiKeys produktnummer
FK20X5R0J107MR006-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK20X5R0J107MR006
Beskrivning
CAP CER 100UF 6.3V X5R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FK20X5R0J107MR006 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,157" (5,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)