FK20C0G2E153JN006 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 5 341
Datablad
Uppgradering
TDK
I lager: 365
Datablad
Similar
I lager: 1 431
0.015 µF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
FK20C0G2E153JN006
DigiKeys produktnummer
FK20C0G2E153JN006-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK20C0G2E153JN006
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 250V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FK20C0G2E153JN006 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,157" (5,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)