FK20C0G2A223JN000
DigiKeys produktnummer
445-FK20C0G2A223JN000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK20C0G2A223JN000
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 100V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FK20C0G2A223JN000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,157" (5,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)