FK18X7R2A682KN020 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TDK
I lager: 0
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 361
Datablad
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
I lager: 990
Uppgradering
Similar
KEMET
6800 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FK18X7R2A682KN020
DigiKeys produktnummer
445-4295-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK18X7R2A682KN020
Beskrivning
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FK18X7R2A682KN020 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)