FK18X7R1H683KN020
DigiKeys produktnummer
445-5302-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK18X7R1H683KN020
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.068 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FK18X7R1H683KN020 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)