FK18X7R1H683KN006 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 15 122
Datablad
0.068 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FK18X7R1H683KN006
DigiKeys produktnummer
FK18X7R1H683KN006-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK18X7R1H683KN006
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FK18X7R1H683KN006 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)