FK18C0G1H331JN020
DigiKeys produktnummer
445-4777-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK18C0G1H331JN020
Beskrivning
CAP CER 330PF 50V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
330 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FK18C0G1H331JN020 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)