FK16X7R2A684KN006 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
0.68 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FK16X7R2A684KN006
DigiKeys produktnummer
FK16X7R2A684KN006-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK16X7R2A684KN006
Beskrivning
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FK16X7R2A684KN006 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)