FK11X7S1H106KR006 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 3 725
Datablad
10 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7S Radial
FK11X7S1H106KR006
DigiKeys produktnummer
FK11X7S1H106KR006-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK11X7S1H106KR006
Beskrivning
CAP CER 10UF 50V X7S RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FK11X7S1H106KR006 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,157" (5,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)