FG28C0G2A270JNT06 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FG28C0G2A270JNT06 |
Beskrivning | CAP CER 27PF 100V C0G RADIAL |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 27 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FG28C0G2A270JNT06 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Tillämpningar |
Serie | Monteringstyp |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Inkapsling/låda Radial |
Artikelstatus Inte för nya designer | Storlek/dimension L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,217" (5,50mm) |
Tolerans ±5% | Ledaravstånd 0,197" (5,00mm) |