FG26X7R2J223KNT06
DigiKeys produktnummer
445-173455-1-ND - Remsbit (CT)
445-173455-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG26X7R2J223KNT06
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 630V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FG26X7R2J223KNT06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)