FG26X7R1E225KNT00 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
TDK
I lager: 438
Datablad
Similar
TDK
I lager: 483
Datablad
Similar
I lager: 0
I lager: 0
I lager: 330
I lager: 15
I lager: 291
I lager: 759
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
I lager: 830
2.2 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FG26X7R1E225KNT00
DigiKeys produktnummer
FG26X7R1E225KNT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG26X7R1E225KNT00
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 25V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FG26X7R1E225KNT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)