FG26X5R1H106KRT00
DigiKeys produktnummer
FG26X5R1H106KRT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG26X5R1H106KRT00
Beskrivning
CAP CER 10UF 50V X5R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FG26X5R1H106KRT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)