FG26C0G2J561JNT06
DigiKeys produktnummer
445-173422-1-ND - Remsbit (CT)
445-173422-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG26C0G2J561JNT06
Beskrivning
CAP CER 560PF 630V C0G RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
560 pF ±5% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FG26C0G2J561JNT06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)