FG26C0G2J222JNT00
DigiKeys produktnummer
445-FG26C0G2J222JNT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG26C0G2J222JNT00
Beskrivning
CAP CER 2200PF 630V C0G RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±5% 630V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FG26C0G2J222JNT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)