FG26C0G2E153JNT06
DigiKeys produktnummer
445-173402-1-ND - Remsbit (CT)
445-173402-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG26C0G2E153JNT06
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 250V C0G RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FG26C0G2E153JNT06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)