FG24X7R2E223KNT06
DigiKeys produktnummer
445-180828-1-ND - Remsbit (CT)
445-180828-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG24X7R2E223KNT06
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 250V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FG24X7R2E223KNT06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)