FG24X5R1E156MRT06
DigiKeys produktnummer
445-173366-1-ND - Remsbit (CT)
445-173366-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG24X5R1E156MRT06
Beskrivning
CAP CER 15UF 25V X5R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X5R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FG24X5R1E156MRT06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)