FG24C0G2W102JNT00 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | FG24C0G2W102JNT00-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FG24C0G2W102JNT00 |
Beskrivning | CAP CER 1000PF 450V C0G RADIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1000 pF ±5% 450V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FG24C0G2W102JNT00 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,177" x B 0,118" (4,50 x 3,00mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,217" (5,50mm) |
Tolerans ±5% | Ledaravstånd 0,197" (5,00mm) |