FG16X7R2A684KNT00 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 98
Datablad
Similar
TDK
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 0
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
0.68 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FG16X7R2A684KNT00
DigiKeys produktnummer
FG16X7R2A684KNT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG16X7R2A684KNT00
Beskrivning
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FG16X7R2A684KNT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)