FG16X7R1H474KNT00 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 557
Datablad
Uppgradering
TDK
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
I lager: 146
Similar
I lager: 0
Similar
I lager: 934
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
0.47 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
FG16X7R1H474KNT00
DigiKeys produktnummer
FG16X7R1H474KNT00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG16X7R1H474KNT00
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FG16X7R1H474KNT00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)